Mechanizm powstawania pola informacyjnego (torsyjnego)

wpis w: Blog | 0

-Pole informacyjne jest związane z momentem pędu (spinowym lub orbitalnym) cząstek;

-Pole torsyjne to pole, które jest generowane przez obiekty posiadające spin (moment pędu cząstki elementarnej lub systemu cząstek);

-Jest to pole różne od pól elektromagnetycznych czy grawitacyjnych, choć może z nimi współistnieć;

Pole torsyjne może powstawać na kilka sposobów:

a) Spin cząstek elementarnych – Spin jest właściwością cząstek elementarnych (np. elektronów, neutronów, protonów), przypominającą wewnętrzny moment pędu. W teorii pól torsyjnych każdy spin generuje mikroskopijne pole torsyjne, które wpływa na czasoprzestrzeń;

b) Ruch obrotowy obiektów makroskopowych – duże obiekty, takie jak wirujące masy (np. planety, gwiazdy) generują makroskopijne pole torsyjne;

c) Złożone układy dynamiczne – Układy, w których występuje intensywny ruch skrętny (np. plazma wirująca w reaktorze termojądrowym), mogą emitować pole torsyjne;

 Co generuje pole torsyjne:

A) Naturalne procesy jądrowe w Ziemi, takie jak rozpad promieniotwórczy i reaktor geo-jądrowy, mogą zmieniać momenty pędu cząstek, zatem generują pole torsyjne.

Procesy jądrowe wewnątrz Ziemi

a) Naturalny rozpad promieniotwórczy – W płaszczu i skorupie Ziemi znajdują się pierwiastki promieniotwórcze, takie jak:

  • Uran-238 (238U)
  • Torf-232 (232Th)
  • Potas-40 (40K)

-Te pierwiastki ulegają naturalnym reakcjom jądrowym (rozpad beta, alfa oraz emisja gamma). Rozpad ten jest głównym źródłem ciepła wewnątrz Ziemi, napędzającym procesy geotermalne i konwekcję w płaszczu;

b) Emisja neutrino – W reakcjach jądrowych (np. rozpadach beta) emitowane są neutrina, które przenoszą energię i moment pędu;

c) Reakcja jądrowa w jądrze Ziemi – geo-reaktor. Procesy takie jak rozszczepienie uranu generują dynamiczne zmiany momentu pędu cząstek, potencjalnie wpływając na lokalne pole torsyjne.

 Jak te reakcje generują pole torsyjne?

Naturalne procesy jądrowe w Ziemi, takie jak rozpad promieniotwórczy i reaktor geo-jądrowy, mogą zmieniać momenty pędu cząstek, zatem generują pole torsyjne.

a) Zmiany spinów cząstek  – Reakcje jądrowe zmieniają konfiguracje spinowe cząstek, takie jak neutrony, protony czy elektrony. Zmiany spinów cząstek powodują skręcanie czasoprzestrzeni, czyli powstawanie pola torsyjnego.

b) Emisja promieniowania gamma –Promieniowanie gamma emitowane w reakcjach jądrowych może przenosić moment pędu. Emisja promieniowania gamma w dużej skali wytwarza pole informacyjne.

B) Organizmy żywe: człowiek, zwierzę, roślina

Reakcje jądrowe w organizmie człowieka:

W ciele człowieka zachodzą naturalne reakcje związane z izotopami promieniotwórczymi. Oto przykłady:

a) Rozpad beta izotopu potasu-40 (40K) –Potas-40, naturalny izotop w ludzkim ciele, ulega rozpadom beta. W wyniku tego procesu emitowane są elektrony i neutrina. Zmiana momentów pędu i emisja spinowych cząstek (np. neutrino) przyczyniają się do powstawania pól informacyjnych.

b) Wytwarzanie węgla-14 (14C) przez promieniowanie kosmiczne -Węgiel-14, obecny w ludzkim organizmie, powstaje głównie w atmosferze, ale proces jego rozpadu (rozpad beta) zachodzi także w ciele. Podobnie jak w przypadku potasu-40, zmiany spinów cząstek w procesie rozpadu beta przyczyniają się do powstawania efektów torsyjnych.

c) Interakcje z promieniowaniem kosmicznym – Promieniowanie kosmiczne, które przenika przez ciało, może indukować reakcje jądrowe w organizmie, np. z jądrami węgla, wodoru czy tlenu. Takie reakcje mogą wytwarzać cząstki o specyficznych właściwościach spinowych, które wpływają na lokalne pola wirowe;

d) pole torsyjne w kontekście biologicznym

-żywe organizmy, w tym człowiek, generują pola torsyjne poprzez procesy na poziomie komórkowym. Pola torsyjne są efektem działalności bioenergetycznej organizmów, takich jak przemiany metaboliczne, ruchy jonów przez błony komórkowe, czy procesy związane z aktywnością spinów elektronów i protonów w strukturach biologicznych. Serce i mózg, jako szczególnie aktywne energetycznie narządy, są głównymi generatorami takich pól.

Pola torsyjne są efektem działalności bioenergetycznej organizmów wynikającej z fundamentalnych procesów zachodzących na poziomie komórkowym i molekularnym. Przemiany metaboliczne, takie jak rozkład cząsteczek glukozy w procesie glikolizy, produkcja ATP w mitochondriach, czy reakcje enzymatyczne, są źródłem lokalnych zmian energetycznych, które generują subtelne zjawiska torsyjne.

Transport jonów przez błony komórkowe, np. w procesach takich jak pompowanie jonów sodu i potasu w systemie transportu aktywnego (pompa sodowo-potasowa), są postrzegane jako procesy, które nie tylko tworzą potencjał elektryczny, ale również są związane z momentami pędu cząsteczek. Skutkuje to skręcaniem przestrzeni na poziomie mikroskopowym, co generuje pole torsyjne.

Dodatkowo, aktywność spinów elektronów i protonów w molekułach, takich jak woda (której cząsteczki stanowią główną część masy komórek), białka czy kwasy nukleinowe, są uznawane za źródło zmian w strukturze przestrzeni. Szczególnie interesujące jest DNA, które podczas procesów takich jak replikacja czy transkrypcja podlega dynamicznym zmianom strukturalnym i generuje specyficzne pola elektromagnetyczne. To samo dotyczy aktywności mózgu, gdzie ruch jonów w neuronach podczas przewodzenia impulsów nerwowych tworzy makroskopijne pola torsyjne.

Pola torsyjne przenoszą informacje, co miałoby wyjaśniać komunikację międzykomórkową i wpływ energetyczny organizmów na swoje otoczenie. Żywe organizmy emitują pola torsyjne, które zawierają informacje o ich stanie fizjologicznym, emocjonalnym czy energetycznym. Te informacje wpływają na inne organizmy, co tłumaczy zjawiska takie jak intuicja, pola biologiczne czy wzajemne oddziaływania energetyczne. To pole wpływa na inne organizmy w otoczeniu, np. synchronizuje ich procesy biologiczne lub wywiera subtelny wpływ na ich funkcjonowanie.Przykładem zjawiska intuicyjnej komunikacji jest np. odczuwanie obecności innej osoby, wpływ stanu emocjonalnego jednego organizmu na drugi (np. w stadzie zwierząt) czy interakcje roślin z ich środowiskiem. Informacje mogą być przenoszone przez zmiany spinowe cząstek, co umożliwia subtelną i szybą komunikację zarówno między komórkami organizmu, jak i między organizmami a ich otoczeniem.

W roślinach, podobnie jak w ciele człowieka, zachodzą naturalne reakcje związane z rozpadami promieniotwórczymi i interakcjami z promieniowaniem kosmicznym. 

Naturalne reakcje jądrowe w roślinach: Rozpad izotopów promieniotwórczych w roślinach takich jak Węgiel-14 (14C14C) i Potas-40 (40K40K), a także interakcje z promieniowaniem kosmicznym.

Rośliny, zwłaszcza te na powierzchni Ziemi, są narażone na działanie promieniowania kosmicznego, które może wywoływać reakcje jądrowe w ich strukturach, np. z węglem, wodorem czy tlenem.

Żywe rośliny mogą generować pola informacyjne związane z ich metabolizmem, wzrostem czy bioenergetyką. Oddziaływania spinowego cząsteczek w procesach metabolicznych: Zjawiska takie jak fotosynteza czy oddychanie komórkowe wiążą się z przemianami energetycznymi, które mają związek z momentami pędu cząsteczek.

Źródło:

G.I. Szypow, TEORIA PROŻNI FIZYCZNEJ, Przetłumaczył z języka rosyjskiegoMarian Wasilewski, Tytuł oryginału: ТЕОРИЯ ФИЗИЧЕСКОГО ВАКУУМА В ПОПУЛЯРНОМ ИЗЛОЖЕНИИ, Oryginał pobrano z linku: http://fizvakum.narod.ru

http://shipov.com/gennady-i-shipov/

https://www.torsionfield.eu

Słowa kluczowe:

#Gienadij Shipov #Gienadij Shypow #Akimov #teoria pól torsyjnych #pola torsyjne #pola informacyjne #teoria Shipova #pola wirowe #pole spinowe #pole osiowe #Diana Wojtkowiak

Dodaj komentarz