Większość obiektów fizycznych składa się z cząstek elementarnych, władających spinem (obrotem własnym, obrotem wokół własnej osi). Obrót grubej materii (ciało stałe, ciecz, gaz, plazma) jest źródłem wtórnych pól torsyjnych. Dlatego wszystkie przedmioty, stojące na stole, wszystkie żywe i martwe systemy posiadają swój własny „portret torsyjny”, utworzony przez obrót cząstek, z których one się składają. W systemach żywych, pola informacyjne są bardziej złożone, niż w systemach martwych.
Szczególnie skomplikowane są pola informacyjne tworzone przez ciała ludzkie.
Aura człowieka składa się z ciał subtelnych, otaczających ciało fizyczne człowieka. W normalnych warunkach aura ma postać kokonu. Kokon ten może zmieniać swój kształt, wydłużając się w górę lub w bok, zależnie od stanu psychicznego człowieka. Ciało ludzkie można związać z rożnymi światami: materią grubą, materią subtelną i ze stanem wyższym.
Do świata grubej materii należą ciała: fizyczne i eteryczne, przy czym ciało eteryczne przejawia się (głównie) przez wtórne pola informacyjne, tworzone przez obrót cząstek stanowiących ciało fizyczne.
Do świata materii subtelnej należą ciała tworzone (głównie) przez pierwotne pola torsyjne, związane z myślami i uczuciami człowieka.
W końcu, do świata wyższej rzeczywistości należą ciała Ducha i duszy, określające istotę człowieka i zawierające w sobie najcenniejszą dla ewolucji informację o nim.
Od dawna było wiadomo, że u ascetów religijnych i świętych wokół głowy, a czasem wokół całego ciała fizycznego, widać niezwykłą poświatę. Symbolicznie przedstawiano to zjawisko w postaci aureoli wokół głowy świętego. Rozsądne jest przypuszczenie, że aura świętych bywała widziana gołym okiem. Współcześnie istnieje wiele fotografii, świadczących o istnieniu aury u osób o rozwiniętej świadomości lub u grup w stanie głębokiej medytacji.
Źródło:
G.I. Szypow, TEORIA PROŻNI FIZYCZNEJ, Przetłumaczył z języka rosyjskiegoMarian Wasilewski, Tytuł oryginału: ТЕОРИЯ ФИЗИЧЕСКОГО ВАКУУМА В ПОПУЛЯРНОМ ИЗЛОЖЕНИИ, Oryginał pobrano z linku: http://fizvakum.narod.ru
GENNADY I. SHIPOV
Słowa kluczowe:
#Gienadij Shipov #Gienadij Shypow #Akimov #teoria pól torsyjnych #pola torsyjne #pola informacyjne #teoria Shipova #pola wirowe #pole spinowe #pole osiowe #Diana Wojtkowiak
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.